Tatile ya da geziye yahut akraba ziyaretlerine çıkacaksınız. Lakin ufak bir sorununuz var. Minik dostunuzu yanınızda götüremiyorsunuz. Gerek dostumuza anestezi uygulanması gerek bagajlarda göreceği muamele, yaşayacağı sıkıntılar aklınızı kurcalıyor değil mi? İnsanların gelişmesi ve hayvanların gözümüzdeki değerleri halihazırda olması gerektiği yere geldiği için artık ulaşım sektöründe yeniliğe gidilmesi gerektiğine karar verdik. Ve Pati Pet Taksi’yi kurduk. Pet taksi hizmetimizle geride bırakılamayacak kadar da şirin olan bu dostlarımızı sizin için şehirlerarası yollarda güvenli, hijyenik ve nazik bir şekilde dilediğiniz yere taşıyoruz.

 

Minik Dostlarımızın da hakları var!

 

KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ’nin 40. Maddesinin 6. Bendinde : ‘‘Özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Taşıtın içinde yolcularla birlikte canlı hayvan taşınamaz. Gerekli hallerde, yolcu alınmaksızın evcil hayvanların taşıtın içinde taşınabileceği özel sefer ve servisler düzenlenebilir.’’ Maddesi yer almaktadır. Bu madde dahi tartışmalara açıkken kimi otobüs firmaları durumu daha da zorlaştırmakta, keyfi olarak ya hayvan almamakta ya da evcil hayvanın sakinleştirici kullanılmasını şart koşmaktadır. Söz konusu durum evcil hayvan sahibi müşterileri çok ciddi sıkıntıya sokmaktadır. Keyfi olarak petinize sakinleştirici verilmesi asla kabul edilebilir bir durum olmadığı gibi küçük dostumuzun ölmesi durumunda da sorumluluk pet sahibine yüklenmekte, pet sahipleri ciddi bir vicdani yükle baş başa bırakılmaktadır.

Bagajda giden bir evcil hayvanın havlaması ya da miyavlamasının otobüsteki diğer yolcuları rahatsız edebileceği ihtimalinden hareketle yapılan bu uygulamalar biz evcil hayvan sahiplerini çileden çıkarmaktadır. Peki küçük dostlarımızın duyguları yok mu? Korku içerisinde karanlık bagajlarda gitmeye mecburlar mı? Yahut insanlarda dahi çok büyük hasar bırakabilecek anestezik ilaçların bu küçük dostlarımıza uygulanması uygun mu?

istanbul izmir pet kargo

istanbul izmir pet kargo

Pet Taksi ile Pet Taşıma

Evcil Hayvan demeyi her ne kadar sevmesekte literatürde bu şekilde yer alan hizmet sektöründe henüz yeni olmamıza rağmen her türlü bilgi, deneyim, hijyen, konfor ve şefkatimizle karşınızdayız. Evcil hayvanlarımızın sağlığı, özellikle psikolojik sağlığı bizler için çok önemli. Evimizin içinde dahi onlarla ilgilenemediğimiz zamanlarda hal ve hareketlerindeki değişiklik hemen anlaşılabiliyor.

Sevgiye muhtaç olan dostlarımızın taşınmasında biz de bu ilkede ilerliyoruz. Araç içerisinde bir yolcu var iken bir taksi şöförü nasıl davranıyor ve davranması gerekiyorsa biz de o şekilde ilerliyor, çeşitli yerlerde molalar verip dostlarımızla dinlenip ihtiyaçlarını karşılıyoruz.  Pati Pet Taksi ile otobüs ve uçak firmalarının dayattığı minik dostumuzu kötü etkileyen ve stres altında bırakan koşulları çöpe atıp, istediğiniz yere huzurlu ve mutlu bir şekilde ulaştırıyoruz.

Pet taksi hizmetinin nitelikleri ve size düşen sorumluluklar ile ilgili bilgi için Pet Taşımada Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.