Değerli takipçilerimiz, bu yazımızda pet kargo (pet taşıma, pet taksi) nedir, pet kargo(pet taşıma, pet taksi) için gerekli evraklar nelerdir, pet kargo, pet taksi esnasında nelere dikkat edilmelidir bu konulara değineceğiz.

Pet Kargo (Pet taşıma) Nedir?

Pet kargo (pet taşıma, pet taksi) tanım: Evcil hayvanın bir konumdan başka bir konuma transfer edilmesi durumudur. Aslında komplex bir tanım gibi görünse de evcil hayvanımızı bir yerden başka bir yere göndermek için kullandığımız hizmete denmektedir. Ülkemizde ve dünyada evcil hayvanların seyahatleri çok can sıkıcı bir hale dönüşebilmektedir. Evcil hayvanınız taşınma durumunu zaten sevmezken bir de kötü şartlarda transfer edilmesi gerekiyorsa durum gerçekten can sıkıcı olmaktadır. Bu ihtiyaca karşılık konforlu, güvenli ve hijyenik olarak yapılan evcil hayvanı transferlerine pet kargosu denmektedir.

Pet kargo, Pet Taşıma, Pet taksi nedir?

Pet kargo, Pet Taşıma, Pet taksi nedir?

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Şehir içi ve şehir dışı kargo hizmetinde gerekli bir evrak yoktur. Ancak yurt dışı kargo işlemlerinde gerekli evrakların listesine şu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/evcil-hayvanlarla-yolculuk/

 

Pet Kargo (Pet Taşıma Pet Taksi) Esnasında Dikat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  1. Yolculuktan en az 3 saat önce mama vermeyi bırakmalısınız. Bu sizin sandığınızdan daha çok evcil hayvanınızın mide sorunu yaşamaması ve kusmaması için çok önemlidir. İstediğiniz kadar su verebilir yürüyüş yaptırabilirsiniz.
  2. Eğer kendi aracınız ile yolculuk yapacaksanız mümkünse kafeste yolculuk yapmalarını sağlamalısınız. Aksi takdirde evcil hayvanınız stres olup ya da yolda gördüğü bir şeyden etkilenip sizin koordinasyonunuzu bozabilir.
  3. Daha önce hiç araç ile yolculuk yapmamış ise onu öncesinde araba ile biraz gezdirerek alıştırma yapabilirsiniz.
  4. Yanınıza bir hasta bezi alarak beklemedik bir tuvalet ihtiyacına karşın kafesinin altına koyarak dışkının dağılmasını engelleyebilirsiniz.
  5. Evcil hayvanınız çok stres oluyorsa yolculuk öncesi veteriner hekime danışarak sakinleştirici ilaç takviyesi alabilirsiniz.
  6. Taşıma esnasında aracın içinin çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına dikkat etmelisiniz.
  7. Mola esnasında evcil hayvanınızın, özellikle kedinizin aniden araçtan kaçabileceğini unutmamalı, mümkünse tasma ile mola vermelisiniz.
  8. Evcil hayvanınız çok stres olmasın diye onun çok sevdiği bir oyuncağı araca/ kafese koyabilirsiniz. Böylelikle hala alıştığı kokuları aldığı için sakinliğini koruyacaktır.
  9. Yolculuk öncesi veterinerinize kısa bir yolculuk muayenesine gidebilir, genel olarak yolculuğa sakınca olabilecek bir şey var mı kontrol ettirebilirsiniz.

Siz de profesyonel, güvenli, konforlu ve hijyenik bir  hizmet almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçiniz!